Resultat Resultatlista

    P14 80 M  HEAT 1  Vind +1,4  2020-09-12
1Sigge Bergentz -06 KFUM Örebro NER9,94Final
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro NER10,15Final
3Jack Forsberg -06Västerås FK VÄS11,02Final
4Melvin Dahlén -06Västerås FK VÄS11,20
5Isac Danielsson -06Säffle Friidrott VÄR11,77

    P14 80 M  HEAT 2  Vind -0,8  
1Tinh Lundström -06Leksands FIK DAL10,08Final
2Carl Lindgren -06Falu IK DAL10,19Final
3Valter Löwqvist -06Västerås FK VÄS10,23Final
4Benjamin Bodin -06Säters IF Friidrott DAL10,72Final
5Jon Joelsson -06KFUM Örebro NER11,11Final
6David Jonhed -06IF Göta VÄR12,14

    P14 80 M  FINAL  Vind +1,7  2020-09-12
1Sigge Bergentz -06 KFUM Örebro NER9,84
2Hampus Hillding -06KFUM Örebro NER9,92
3Tinh Lundström -06Leksands FIK DAL9,94
4Carl Lindgren -06Falu IK DAL10,08
5Valter Löwqvist -06Västerås FK VÄS10,21
6Benjamin Bodin -06Säters IF Friidrott DAL10,63
7Jon Joelsson -06KFUM Örebro NER10,89
8Jack Forsberg -06Västerås FK VÄS10,91

    P14 800 M      2020-09-12
1Viggo Olsson -06KFUM Örebro NER2,11,18
2Oskar Bergman -06IFK Mora DAL2,33,21
3Samuel Unger Berg -06IF Göta VÄR2,34,84
4Nils Hammar -06Västerås FK VÄS2,36,62
5David Jonhed -06IF Göta VÄR5,58,48

    P14 1500 M HINDER      2020-09-12
1Viggo Olsson -06KFUM Örebro NER5,11,22
2Lucas Asplund -06KFUM Örebro NER5,28,52
3Samuel Unger Berg -06IF Göta VÄR6,09,27

    P14 300 M HÄCK      2020-09-12
1Valter Löwqvist -06Västerås FK VÄS55,38

    P14 HÖJD      2020-09-12
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro NER1,55
2Jack Forsberg -06Västerås FK VÄS1,52
3Isac Danielsson -06Säffle Friidrott VÄR1,27

    P14 TRESTEG      2020-09-12
1Hampus Hillding -06KFUM Örebro NER10,74+1,5
2Oskar Bergman -06IFK Mora DAL9,53+0,8
3Tinh Lundström -06Leksands FIK DAL9,46+1,9
4Oskar Dahlén -06Västerås FK VÄS9,33+0,9

    P14 SLÄGGA 4,0      2020-09-12
1Valter Löwqvist -06Västerås FK VÄS22,71
2Melvin Dahlén -06Västerås FK VÄS19,51

    P14 SPJUT 600      2020-09-12
1Benjamin Bodin -06Säters IF Friidrott DAL34,03
2Oskar Dahlén -06Västerås FK VÄS24,17
3Marcus Gangstad -06Västerås FK VÄS22,89
4Elias Vikersjö -06Ludvika FFI DAL19,54

    P13 60 M  HEAT 1  Vind +1,2  2020-09-12
1Neo Kanedal -07KFUM Örebro NER7,99Final
2Elias Lindén -07Kvarnsveden FIK DAL8,19Final
3Victor Borsch -07IF Göta VÄR8,86Final
4Samuel Berglund -07KFUM Örebro NER8,95Final
5Max Lann -07KFUM Örebro NER9,43

    P13 60 M  HEAT 2  Vind +0,2  
1Leo Blomberg -07IF Göta VÄR7,97Final
2Sebastian Alin -07IFK Mora DAL8,36Final
3Daniel Asplund -07Kils AIK VÄR8,53Final
4Tim Henriksson -07Västerås FK VÄS8,96Final
5Lucas Ohlsson -07Västerås FK VÄS9,32

    P13 60 M  FINAL  Vind +1,9  2020-09-12
1Leo Blomberg -07IF Göta VÄR7,95
2Neo Kanedal -07KFUM Örebro NER8,00
3Elias Lindén -07Kvarnsveden FIK DAL8,24
4Sebastian Alin -07IFK Mora DAL8,51
5Daniel Asplund -07Kils AIK VÄR8,70
6Victor Borsch -07IF Göta VÄR8,79
7Samuel Berglund -07KFUM Örebro NER9,02
8Tim Henriksson -07Västerås FK VÄS9,25

    P13 600 M      2020-09-12
1Jacob Åhman -07IF Göta VÄR1,36,38
2Albin Wallgren -07Åsbro GoIF NER1,54,59
3Lucas Ohlsson -07Västerås FK VÄS2,04,48
4Mattis Fleck -07IFK Kristinehamn VÄR2,16,65

    P13 200 M HÄCK    Vind +2,0  2020-09-12
1Mattis Fleck -07IFK Kristinehamn VÄR40,02

    P13 HÖJD      2020-09-12
1Albin Westlund -07Kils AIK VÄR1,63
2Leo Blomberg -07IF Göta VÄR1,60
3Sebastian Alin -07IFK Mora DAL1,60
4Samuel Berglund -07KFUM Örebro NER1,54
5Elliot Smedstad -07KFUM Örebro NER1,51
6Samuel Wiklund -07Västerås FK VÄS1,42
7Victor Borsch -07IF Göta VÄR1,39
8Max Lann -07KFUM Örebro NER1,27
9Lucas Ohlsson -07Västerås FK VÄS1,27
10Tim Henriksson -07Västerås FK VÄS1,17

    P13 TRESTEG ZON      2020-09-12
1Sebastian Alin -07IFK Mora DAL10,92+1,5
2Daniel Asplund -07Kils AIK VÄR10,00+1,0
3Tim Henriksson -07Västerås FK VÄS9,66+1,8
4Samuel Wiklund -07Västerås FK VÄS9,38+1,9
Gustav Karlén -07Västerås FK VÄSx

    P13 SLÄGGA 3,0      2020-09-12
1Gustav Fabretto -07Västerås FK VÄS28,09
2Daniel Asplund -07Kils AIK VÄR26,46
3Oskar Fabretto -07Västerås FK VÄS18,63
4Fredrik Jansson -07IF Göta VÄR17,64
5Mattis Fleck -07IFK Kristinehamn VÄR17,59

    P13 SPJUT 400      2020-09-12
1Albin Westlund -07Kils AIK VÄR35,62
2Oskar Fabretto -07Västerås FK VÄS28,37
3Mattis Fleck -07IFK Kristinehamn VÄR25,22
4Gustav Fabretto -07Västerås FK VÄS23,91
5Gustav Karlén -07Västerås FK VÄS21,89
6Fredrik Jansson -07IF Göta VÄR13,40

    F14 80 M  HEAT 1  Vind +1,6  2020-09-12
1Johanna Fernberg -06IK Westmania VÄS11,01Final
2Linn von Hoffsten -06Glanshammars IF NER11,13Final
3Wilma Högberg -06Kvarnsveden FIK DAL11,29Final
4Elin Rodefors -06KFUM Örebro NER11,56Final
5Ella Grimheden -06Västerås FK VÄS11,77

    F14 80 M  HEAT 2  Vind +1,8  
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne VÄR10,35Final
2Adela Tryggveson -06Falu IK DAL11,01Final
3Lovisa Tosteby -06Falu IK DAL11,24Final
4Altea Mellberg -06Västerås FK VÄS11,64Final
5Ida Larsson -06KFUM Örebro NER11,79

    F14 80 M  FINAL  Vind +1,7  2020-09-12
1Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne VÄR10,39
2Linn von Hoffsten -06Glanshammars IF NER10,92
3Johanna Fernberg -06IK Westmania VÄS11,00
4Wilma Högberg -06Kvarnsveden FIK DAL11,11
5Adela Tryggveson -06Falu IK DAL11,15
6Lovisa Tosteby -06Falu IK DAL11,35
7Elin Rodefors -06KFUM Örebro NER11,36
8Altea Mellberg -06Västerås FK VÄS11,60

    F14 800 M      2020-09-12
1Elin Freed -06KFUM Örebro NER2,18,02
2Emma Eriksson -06IK Westmania VÄS2,29,26
3Tilde Söberg Lager -06KFUM Örebro NER2,34,50
4Vera Lech -06KFUM Örebro NER2,47,33
5Tilda Eriksson -06Filipstads Friidrott VÄR2,48,69

    F14 1500 M HINDER      2020-09-12
1Elin Gezelius -06IFK Mora DAL5,58,22
2Thyra Lundström -06Kils AIK VÄR9,49,71
3Ebba Vold Johannesson -06IFK Sunne VÄR9,49,72
Elin Freed -06KFUM Örebro NERDNF

    F14 300 M HÄCK      2020-09-12
1Elin Freed -06KFUM Örebro NER48,34
2Emma Eriksson -06IK Westmania VÄS51,81
3Lilly Brusling -06Västerås FK VÄS57,31
4Clara Jansson -06Västerås FK VÄS54,33

    F14 STAV      2020-09-12
1Clara Jansson -06Västerås FK VÄS2,50
2Lilly Brusling -06Västerås FK VÄS2,22
3Lovisa Tosteby -06Falu IK DAL1,92

    F14 TRESTEG      2020-09-12
1Johanna Fernberg -06IK Westmania VÄS10,24+1,5
2Stella Önander -06KFUM Örebro NER9,70+0,99,69
3Ella Grimheden -06Västerås FK VÄS9,70+1,69,46

    F14 SLÄGGA 3,0      2020-09-12
1Altea Mellberg -06Västerås FK VÄS36,91
2Ellen Mähler -06Sk Bore VÄR34,93
3Thyra Lundström -06Kils AIK VÄR21,34
4Julia Sunesson -06Kils AIK VÄR19,36

    F14 SPJUT 500      2020-09-12
1Ellen Mähler -06Sk Bore VÄR35,64
2Thyra Lundström -06Kils AIK VÄR28,47
3Emma Eriksson -06IK Westmania VÄS23,30
4Tilda Eriksson -06Filipstads Friidrott VÄR22,76
5Wilma Högberg -06Kvarnsveden FIK DAL19,61
6Adela Tryggveson -06Falu IK DAL17,14
7Lilly Brusling -06Västerås FK VÄS13,89

    F13 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  2020-09-12
1Amanda Minstedt -07Karlskoga Friidrott VÄR8,43Final
2Lia Hagström -07Säters IF Friidrott DAL8,48Final
3Leah Söder -07IF Göta VÄR9,10Final
4Julia Karlsson -07Fjugesta IF NER9,18Final
5Wilma Larsson -07KFUM Örebro NER9,30Final

    F13 60 M  HEAT 2  Vind +1,9  
1Isolde Väinölä -07IK Westmania VÄS8,35Final
2Tilde Karlsson -07IFK Mora DAL8,61Final
3Wilda Ehrs -07Falu IK DAL8,79Final
4Vera Alton -07Fjugesta IF NER9,43
5Aliz Halász -07IF Göta VÄR9,49

    F13 60 M  FINAL  Vind +0,3  2020-09-12
1Isolde Väinölä -07IK Westmania VÄS8,35
2Amanda Minstedt -07Karlskoga Friidrott VÄR8,38
3Lia Hagström -07Säters IF Friidrott DAL8,41
4Tilde Karlsson -07IFK Mora DAL8,62
5Wilda Ehrs -07Falu IK DAL8,93
6Julia Karlsson -07Fjugesta IF NER9,06
7Leah Söder -07IF Göta VÄR9,18
8Wilma Larsson -07KFUM Örebro NER9,27

    F13 600 M      2020-09-12
1Amanda Karlsson -07IF Göta VÄR1,57,32
2Olivia Okara -07KFUM Örebro NER1,59,04
3Tuva Frih -07Åsbro GoIF NER2,01,08
4Fanny Hagberg -07Kils AIK VÄR2,03,08

    F13 200 M HÄCK    Vind +0,3  2020-09-12
1Tuva Frih -07Åsbro GoIF NER30,78
2Anja Eriksson -07Säters IF Friidrott DAL32,68
3Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn VÄR34,07
4Lorna Gibson -07IF Göta VÄR37,85

    F13 STAV      2020-09-12
1Emma Eriksson -07Falu IK DAL1,92
2Molly Åkerblom -07Västerås FK VÄS1,47

    F13 TRESTEG ZON      2020-09-12
1Kayla Collin -07Åsbro GoIF NER9,97-0,5
2Tuva Frih -07Åsbro GoIF NER9,730,0
3Anja Eriksson -07Säters IF Friidrott DAL9,26+2,3
4Olivia Okara -07KFUM Örebro NER8,80+1,2
5Emma Eriksson -07Falu IK DAL8,78+1,7
6Fanny Hagberg -07Kils AIK VÄR8,42+1,5
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn VÄR8,13+0,1

    F13 SLÄGGA 2,0      2020-09-12
1Lia Hagström -07Säters IF Friidrott DAL34,35
2Molly Åkerblom -07Västerås FK VÄS32,86
3Astrid Wall -07Säffle Friidrott VÄR31,96
4Ida Klingberg -07Falu IK DAL25,72
5Julia Karlsson -07Fjugesta IF NER22,66
6Kayla Collin -07Åsbro GoIF NER22,37
7Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn VÄR20,61
8Amanda Sjöberg -07Fjugesta IF NER19,10
9Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn VÄR17,20

    F13 SPJUT 400      2020-09-12
1Nora Johansson -07IK Stål DAL30,07
2Julia Karlsson -07Fjugesta IF NER24,62
3Elin Rubertsson -07IFK Kristinehamn VÄR23,10
4Wilda Ehrs -07Falu IK DAL22,91
5Amanda Minstedt -07Karlskoga Friidrott VÄR22,84
6Agnes Kjellgren -07IFK Kristinehamn VÄR17,25
7Wilma Larsson -07KFUM Örebro NER12,19

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram